> O školi  > Knjižnica
Radno vrijeme - Радно време
Radno vrijeme knjižnice/Радно време библиотеке
PON / ПОН : 9.00-15.00
SRI/СРЕ: 9.00-15.00
PET/ПЕТ (svaki drugi/сваки други):9.00-15.00

Mjesec školskih knjižnica 2016. - Mесец школских библиотека 2016.

Obilježen Međunarodni mjesec školskih knjižnica

Povodom Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica, sekcija Mladi knjižničari izrađivala je straničnike ili popularnijeg engleskog naziva bookmark.
   Četvrtog ponedjeljka mjeseca listopada 1999. godine obilježen je prvi Međunarodni dan školskih knjižnica koji se osam godina kasnije protegnuo na cijeli listopad i prerastao u Međunarodni mjesec školskih knjižnica. Projekt je pokrenula Međunarodna udruga školskih knjižničara.

Vlatka Jovanović

Обележен Међународни месец школских библиотека

Поводом Међународног месеца школских библиотека, секција Млади библиотекари израђивала је обележиваче страница или популарнијег енглеског назива боокмарк.
   Четвртог понедељка месеца октобра 1999. године обележен је први Међународни дан школских библиотека који се осам година касније протегнуо на цели октобар и прерастао у Међународни месец школских библиотека. Пројекат је покренула Међународна удруга школских библиотекара.

Влатка Јовановић

Knjižnica

Knjižnica OŠ Bobota broji oko 5 tisuća knjižnične građe. Daje potporu učenju, nudi knjige i izvore koji omogućavaju svim članovima škole pristup informaciji. Fond školske knjižnice sastoji se od učeničkog i učiteljskog fonda te neknjižne građe koju čine AV (audio-vizualna) i elektronička građa. Učenički se fond sastoji od lektire te knjiga za slobodno čitanje prikladne učeničkoj dobi i referentne ili priručne zbirke koja služi za rješavanje zadataka istraživačkog tipa te pisanje referata, a čine ju enciklopedije, leksikoni, rječnici, atlasi, monografije te razni priručnici kao što su pravopisi, gramatike i sl. Učiteljski fond se sastoji od znanstveno-popularne i stručne literature  iz pedagogije, metodike, psihologije, sociologije, knjižničarstva i informatike, potrebne za rad i stručno usavršavanje svih učitelja. AV građu čine audio i video zapisi na videokazetama, CD-ima i DVD-ima dok elektroničku građu čine digitalni zapisi na CD-ima, DVD-ima. Uslugama školske knjižnice mogu se koristiti učenici (roditelji i skrbnici učenika), učitelji, stručni suradnici i ostali djelatnici škole. U radu školske biblioteke sudjeluje sekcija Mladi bibliotekari koji svojim radom i idejama pridonose značaju biblioteke. Biblioteka OŠ Bobota želi da svojim djelovanjem i značajem u školi postane  INFORMACIJSKI, MEDIJSKI I KOMUNIKACIJSKI CENTAR ŠKOLE!

Vlatka Jovanović

Radno vrijeme knjižnice

Radno vrijeme knjižnice:

ponedjeljak, srijeda, svaki drugi petak

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Bobota / Mitrovićeva 8, HR-32225 Bobota / www.os-bobota.skole.hr / ured@os-bobota.skole.hr